CZ | EN


Společnost Abacus Lighting Limited byla založena v roce 1958. V prvních letech od svého založení se ve Spojeném Království proslavila především díky návrhu a výrobě stožárů pouličního osvětlení a dalšího městského mobiliáře.

V šedesátých letech Abacus vytvořil sklápěcí stožáry. O pár let později se dostaly první sklápěcí stožáry na britské železnice. V roce 1965 Abacus rozsvítil první britské svítidlo se soumrakovým spínačem - revoluční technologii úspory energie.

V roce 1977 přišel další z klíčových momentů v historii společnosti - zrod oddělení návrhu osvětlení. O dva roky později začal spolupracovat s Nottinghamskou univerzitou na výtvoření prvního světelného softwaru svého druhu.

Velké investice do výzkumu a vývoje v 80. a 90. letech změnily společnost z prodejce svítidel na společnost dodávající osvětlení na klíč s kompletním servisem. Během rozmachu v odvětví mobilních operátorů v 90. letech nainstaloval Abacus mnoho telekomunikačních stožárů pro O2, Orange aj.

Od roku 1998 zastupuje Abacus na území České republiky a Slovenska společnost Abatec.

V roce 2008 Abacus vynalezl a vyvinul první teleskopický stožár na světě. První stožáry byly použity na Kriketovém stadionu v Londýně.

Na webové stránky společnosti Abacus přejdete zde