CZ | EN

LED osvětlení

Venkovní osvětlení ve 21. století musí brát v úvahu pojmy, které se ještě před 10 lety jevily jako nepodstatné - především světelné znečištění a energetickou hospodárnost. LED osvětlení je dnes stále více používáno především pro osvětlení venkovních ploch.

AAA-LUX proto vytvořil produkty, které jsou prospěšné jak životnímu prostředí, tak svým zákazníkům.

Vysoce výkonné světlomety řady WS, AL se skládají z 8 segmentů, které vytvářejí různé typy světelných křivek. Jsou ideální pro umělé osvětlení všech typů venkovních ploch od rozličných sportovišť přes parkoviště, letiště, nádraží až po průmyslové plochy.

Světlomety řady JT se skládají z jednoho a ze dvou segmentů. Nejčastěji se používají pro vnitřní osvětlení sportovních či průmyslových hal.

Mezi hlavní přednosti patří velmi dlouhá životnost LED čipů, nižší provozní náklady, možnost stmívání, skvělé podání barev blízké dennímu světlu. LED světlomety zvýrazňují kontrast, zlepšují viditelnost, jak pro sportovce, tak pro diváka. Umožňují lepší obraz na CCTV kamerách.

Podívejte se na video osvětlení tenisových kurtů v IJsselsteinu v Holandsku.

Rychlost míče při hře se dnes stále zrychluje, a proto je nezbytné kvalitně a dostatečně osvětlit hrací plochu při večerních utkáních či trénincích. Výkonové LED světlomety řady WS jsou určeny pro osvětlení sportovních hřišť.

Pro zajištění bezpečnosti osob, ochrany majetku či manipulaci se zbožím je rovněž nutné kvalitní osvětlení. Pro osvětlení rozhlehlých ploch a průmyslových oblastí jsou určeny výkonové LED světlomety řady AL

Snížení příkonu až o 50% při stejné intenzitě osvětlení dokážeme dosáhnout použitím LED světlometů řady JT, které jsou určeny zejména pro osvětlení sportovních a průmyslových hal.

 • ovládání osvětlení může být realizováno přímo v místě osvětlení či kdekoli v areálu přes bezdrátovou síť, a dokonce i dálkově pomocí mobilní aplikace
 • každý světlomet je spojen s LCMS (ovládací a řícící systém osvětlení) přes LEDxLINK protokol, který plní požadavky uživatele
 • ovládání může být řešeno přes switchbox, který nabízí 6 tlačítek, jež mohou být naprogramována dle přání zákazníka; u hřišť většinou na:
  1) první polovina hřiště
  2) druhá polovina hřiště
  3) celé hřiště tréninková intenzita 
  4) vypnout
  5) celé hřiště plná intenzita
 • pokud je požadováno více než 6 možností/ úrovní osvětlení, je ovládání řešeno přes touchscreen
 • rozličné řídící systémy osvětlení nabízí uživatelům sportovišť, parkovišť, letištních ploch, překladišť, nádraží flexibilně přistupovat k ovládání osvětlení